Kto może zasiąść przy jednym wigilijnym stole? Wigilia 2020 w Polsce.

Poleć nas na:

Kto może zasiąść przy jednym wigilijnym stole?

Choć oburzenie pomysłem ograniczania osób na święta, nie spotkał się z miłym przyjęciem, to trzeba wyjaśnić kwestię, która wywołuje najwięcej kontrowersji. Chodzi bowiem o ilość osób.

Ta haniebna cyfra 5 przebijająca się w kolejnych nagłówkach, dotyczy osób spoza gospodarstwa domowego, a nie osób ogółem. Jest to nieporozumienie, które doprowadziło do czerwoności wielu Polaków.

W naszym kraju bowiem wciąż zdarzają się wielodzietne rodziny, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Wówczas nie byłoby możliwości spędzenia świąt zgodnie z nakazem. Nikt przecież dziecka nie wyprosi od wigilijnego stołu.

Czy święta w tym roku będą smutniejsze?

Wiele osób liczyło na święta, który pozytywnym akcentem zakończyłyby trudny do zniesienia rok. Ograniczenie możliwości zjazdu się rodziny i najbliższych, na pewno sprawi, że te święta wpasują się w aurę całego roku.

Można jednak w najbliższym gronie spędzić je w świetnej atmosferze. Współczesna technika umożliwia wiele rozwiązań, takie, jak chociażby rozmowy z rodzina na kamerce.

Choć nie zastąpi to nam widoku najbliższej osoby, to na pewno pomoże przetrwać rozłąkę. Czy ograniczenia na święta, są koniecznością? Wielu uważa, że nie. Zdaniem większości Polaków wystarczyłoby przestrzegać pewnych zasad, a nie rozdzielać rodziny w tak trudnym okresie. Czy to ostatnie ograniczenie, jakie spotka nas w tym roku?