Czy w tym roku Mikołaj przyjdzie do naszych dzieci?

Poleć nas na:

Czy w tym roku Mikołaj przyjdzie do naszych dzieci?

Jednym z najbardziej oczekiwanym i rodzinnym czasem, jaki można zastać w roku, jest okres bożonarodzeniowy. To czas dla wszystkich, którzy kochają świąteczną atmosferę, lubią spotykać się z rodziną oraz oczekują na przyjazd Świętego Mikołaja.

To właśnie czas niespodzianek, prezentów i wizyt Mikołaja. W realiach polskich, za postać w czerwonym stroju przebierał się jakiś członek rodziny. W tym roku może jednak to okazać się dużo trudniejsze niż się to zdawało. Kolejne ograniczenie, jakim nakaz przyjazdu na święta maksymalnie 5 osób, spoza gospodarstwa domowego, sprawi, że dużo osób, które mogły odgrywać tradycyjnie rolę mikołaja na święta, w tym roku się nie pojawi.

Kto będzie mógł odwiedzić rodzinę?

Ograniczenie to jest, podobnie jak maseczki, objęte karą grzywny, jednak nie ma przepisu, który jednoznacznie to określa. Oznacza to, że w jednym domu, przy wigilijnym stole, mogą być wszyscy domownicy oraz maksymalnie 5 osób dodatkowych spoza gospodarstwa domowego. To duże ograniczenie dla wielodzietnych rodzin, gdzie dorosłe dzieci wyniosły się i co roku, wraz z rodzinami zjeżdżali się do domu rodzinnego.

Często była to jedyna okazja, gdzie mikołaj w postaci dziadka widział się z wnukami. Ograniczenia nakładane na każdego obywatela, są wystarczającą karą w te święta. Dlatego nie ma sensu rezygnować całkowicie z tradycji dotyczącej prezentu, a zrobić z tego jeden z lepszych akcentów tego roku.

Co kupić dziecku w okresie kwarantanny?

Prezenty kupowane dzieciom na święta po bardzo ciężkim roku, powinny sprawić im dużo przyjemności. Z drugiej strony dzieci, które nie odnajdują się w nowej rzeczywistości i kwarantannie, powinny rozwijać w sobie nowe hobby i wykonywać czynności, które pochłoną nadmiar wolnego czasu.

Świetnie sprawdzą się tu samodzielne zestawy składane (modelarstwo, składanie biżuterii, czy wykonywanie modeli z klocków elastycznych). Warto tu uczulić się na potrzeby dziecka i jeśli ma ono jakieś własne upodobania i zainteresowania, to powinno się je rozwijać.