Co trzeba brać pod uwagę podczas zakupu komputera

Poleć nas na:

Co trzeba brać pod uwagę podczas zakupu komputera

Najważniejsze w komputerze są podzespoły, w zależności do czego ma on nam służyć- w przypadku gier czy obróbki zdjęć bardzo ważna będzie karta graficzna, do produkcji muzyki z kolei mniej. Postaram się przybliżyć za co odpowiadają wszystkie podzespoły.

Sercem komputera jest oczywiście procesor, najpopularniejszy producent to Intel, na rynku aktualnie jest 9 generacji tych podzespołów, procesor to mózg w których zachodzą wszystkie procesy, to z niego wynika moc obliczeniowa Należy unikać tych starych, optimum to i5.

Zaraz po tym jest pamięć ram- można nazwać ją pamięcią krótkotrwałą, ram wspomaga prace procesora i umożliwia mu pracę nad wieloma rzeczami w tym samym czasie, 8gb będzie w sam raz. Zaraz po tym jest układ graficzny który odpowiada za przełożenie wszystkiego co widzimy na ekranie, nowe gry wymagają bardzo dobrych kart graficznych ze względu na wiele detali i realizm.

Ostatnim elementem jest dysk twardy który zachowuje wszystko co zapisaliśmy na komputerze, lepiej wybrać szybszy dysk SSD, jest nie co droższy od starszego brata HDD