Jak zbudowane są laptopy

Poleć nas na:

Jak zbudowane są laptopy? Czy wiedzieliście że?

Myślę że każdy widział kiedyś jednostkę PC i co znajduje się w środku, jest tam masa przewodów, duże podzespoły oraz masa wolnej przestrzeni. Na szczęście firmy technologiczne ciągle pracują nad miniaturyzacją swoich produktów, nie trudno zauważyć że dzisiejsze smartfony oferują większą moc obliczeniową niż komputery stacjonarne 7lat temu.

Już dawno zatarła się linia pomiędzy sprzętem profesjonalnym a konsumenckim, dziś pracować możemy prawie na każdym sprzęcie.

Dużym krokiem było zbudowanie układu graficznego tak małego i wydajnego że stał się wielkości procesora i nie wymaga wielkiego wentylatora jak to było kiedyś.

Sama płyta główna również pozbawiona jest wszelkich kabli, wszystko jest stałą ciasną konstrukcją osadzoną na drukowanej płycie, czym mniejsze laptopy tym większe prawdopodobieństwo ze wszystko jest przylutowane na stałe, najwięcej miejsca zajmują porty na akcesoria, chociaż i z tego zaczyna się odchodzić na rzecz jednego portu usb-c który umożliwia korzystanie z konwerterów