Zamach na prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Co sie stało? kto chciał to zrobić?

Poleć nas na:

Zamach na prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Jedną z bardziej kontrowersyjnych osób w polskiej polityce jest ostatnimi laty Jarosław Kaczyński. Jest personą przez jednych kochanych, a przez innych znienawidzonych. Jak się okazuje do grona tych drugich należą również obecnie strajkujące kobiety, pod adresem których padło wiele okrutnych słów z jego strony.

Choć przez pewien czas Kaczyńskie nie wypowiadał się zbyt wiele publicznie, to w przypadku podpisania niesławnej już ustawy Kaji Godek, obruszenie polskich kobiet polityk komentował w wielu publicznych wypowiedziach.

Nie tylko nie popierał powstającego protestu, ale zarzucał kobietom, które wyszły na ulicę, że będą winne śmierci wielu osób protestując w czasach pandemii. Te i wiele innych zarzutów padających pod ich adresem rozsierdziło do reszty protestujący tłum.

Ewakuacja w kamizelce kuloodpornej?

Jednym z objawów rzekomego ataku na Jarosława Kaczyńskiego było gromadzenie się protestu pod jego domem. Na ulicy, gdzie mieszka gromadziły się tłumy protestujących, którzy wykrzykiwali hasła niesione na transparentach. Ruchy te nie tylko zdenerwowały polityka, ale przede wszystkim skłoniły do dalszych komentarzy i emocjonalnych wypowiedzi.

Jak podają media sam polityk padł ofiarą wielu gróźb pod jego adresem, które skłoniły go do strachu o własne zdrowie i życie. Dlatego podczas jednego dnia, gdzie protestujący znów zebrali się pod jego domem, został on eskortowany w kamizelce kuloodpornej do bezpiecznego miejsca. Trudno jest ustalić, czy polityk miał przesłanki do takiej reakcji, jednak nie ukrywane jest, że jest on jednym z głównych celów gniewu tłumów.

Choć policja i ochrona strzegła posesji Kaczyńskiego, to i tak doszło do przejawów agresji w postaci napisów na ulicy i innych powierzchniach, wykrzykiwanie przez megafon obelżywych wobec niego haseł, czy wrzucanie różnych przedmiotów na teren jego posesji. Jeśli jednak skłoniło to polityka do ucieczki, to może powinno również skłonić do nawiązania dialogu z protestującymi?

Czy jednak zastraszony polityk sięgnie po inne drogi dialogu poza wściekłymi wystąpieniami publicznymi?

 

Nowosci

Wspomóż Matkę Ziemię i szczytny cel w jednym! Organizujemy akcję, która nie tylko ma na celu wesprzeć zbiórkę na leczenie Kubusia, ale również będzie dobrym krokiem w stronę bycia EKO. Mianowicie mamy zamiar zbierać puszki aluminiowe. Jest to rodzaj odpadu, który pojawia się praktycznie w każdym go...

323

3 fala COVID 19 już w lutym. Co zrobić aby do tego nie doprowadzić? Jedną z większych zmor, jakie chylą się w nowym roku, jest kolejna fala koronawirusa. Biorąc pod uwagę jak niewydolny jest obecnie system, lekarze przepracowani, a gospodarka w opłakanym stanie, należy zadać sobie pytanie nie jak p...

408

To już PEWNE mikro chipy będą dodawane do szczepionek na COVID 19. Co na to polski rząd? Choć mikro chipy w szczepionkach wydawały się z początku pomysłem zakrawającym na powieści fantastyczne, to wiele wskazuje na to, że może w tym być ziarno prawdy.

502

Polacy boją się szczepionek na Covid, ponad 70 % Polaków nie chce się zaszczepić Choć chyba każdy Polak ma już serdecznie dosyć pandemii i ograniczania wielu czynności życiowych, wciąż wielu Polaków nie chce się zaszczepić, mimo tego, że jak twierdzą eksperci, jest to jedyna możliwość pozbycia się ...

448

38 latka zmarła po zaszczepieniu na COVID Jednym z bardziej kontrowersyjnych i gorących tematów na przestrzeni tygodni, jest szczepionka na COVID 19.

614

Polska i Węgry grożą Wetem Unii Europejskiej

431

Zamach na prezesa Jarosława Kaczyńskiego Jedną z bardziej kontrowersyjnych osób w polskiej polityce jest ostatnimi laty Jarosław Kaczyński. Jest personą przez jednych kochanych, a przez innych znienawidzonych. Jak się okazuje do grona tych drugich należą również obecnie strajkujące kobiety, pod adr...

416

Czym teraz zajmuje się Tomasz Komenda Jedną z bardziej znanych nazwisk ostatnimi czasy, należy do ofiary systemu, jaką stał się Tomasz Kolenda. Jego smutna i tragiczna historia życiowa jest oparta na fałszywych zeznaniach i źle przeprowadzonym procesie, gdzie niewinny człowiek został zamknięty za k...

835