Polacy boją się szczepionek na Covid, ponad 70 % Polaków nie chce się zaszczepić

Poleć nas na:

Polacy boją się szczepionek na Covid, ponad 70 % Polaków nie chce się zaszczepić

Choć chyba każdy Polak ma już serdecznie dosyć pandemii i ograniczania wielu czynności życiowych, wciąż wielu Polaków nie chce się zaszczepić, mimo tego, że jak twierdzą eksperci, jest to jedyna możliwość pozbycia się pandemii.

Z czego wynika ten bark zaufania do rozwiązań przygotowywanych przecież przez wirusologów i lekarzy? Jednym z najczęściej podawanych przykładów, jest brak zaufania do firm farmaceutycznych, które owe szczepionki wypuściły na rynek. Drugim powodem natomiast jest brak wiary w tak tragiczne skutki wirusa lub w ogóle w jego istnienie.

Czy szczepionki to skok na kasę?

Jak wielu ekonomistów słusznie zauważa, pandemia jest nie dla wszystkich złą okolicznością. Otóż dla koncernów farmaceutycznych, które wystarczająco szybko stworzyły szczepionkę, jest to wyjątkowo korzystna okoliczność do zarobienia ogromnej sumy pieniędzy.

Dzieje się tak, gdyż w przeciwieństwie do innych leków, szczepionka na COVID jest kupowana przez całe państwa w milionach lub miliardach sztuk, a przecież producentów nie jest wiele.

Być może stąd brak zaufania, że firmy, które głównie liczą pieniądze, tym razem skupili się na dobru społeczeństwa, a nie na zarobkach. Dlatego wielu Polaków deklaruje, że chętniej zaszczepiłoby się, gdyby szczepionka pochodziła od polskich ekspertów, a nie zagranicznych koncernów.

Po co się szczepić, jak wirusa można zwyczajnie przejść?

Dużo Polaków wypowiada się chętnie, że nie chcą się szczepić ze względu na to, że wirus nie jest groźniejszy od zwykłej grypy i wola postawić na własne organizmy, które samodzielnie wytworzą przeciwciała gdy zajdzie taka potrzeba.

Jest również grono, które wciąż w koronę nie wierzy i zarzuca rządowi, że jest to tylko propaganda, która ma zmusić każdego obywatela do zaszczepienia się mimo braku podstaw do tego. A Ty po jakiej stronie stoisz? Zaszczepisz się, czy wolisz zrezygnować z masowego leczenia medialnej pandemii?

Nowosci

Wspomóż Matkę Ziemię i szczytny cel w jednym! Organizujemy akcję, która nie tylko ma na celu wesprzeć zbiórkę na leczenie Kubusia, ale również będzie dobrym krokiem w stronę bycia EKO. Mianowicie mamy zamiar zbierać puszki aluminiowe. Jest to rodzaj odpadu, który pojawia się praktycznie w każdym go...

321

3 fala COVID 19 już w lutym. Co zrobić aby do tego nie doprowadzić? Jedną z większych zmor, jakie chylą się w nowym roku, jest kolejna fala koronawirusa. Biorąc pod uwagę jak niewydolny jest obecnie system, lekarze przepracowani, a gospodarka w opłakanym stanie, należy zadać sobie pytanie nie jak p...

408

To już PEWNE mikro chipy będą dodawane do szczepionek na COVID 19. Co na to polski rząd? Choć mikro chipy w szczepionkach wydawały się z początku pomysłem zakrawającym na powieści fantastyczne, to wiele wskazuje na to, że może w tym być ziarno prawdy.

502

Polacy boją się szczepionek na Covid, ponad 70 % Polaków nie chce się zaszczepić Choć chyba każdy Polak ma już serdecznie dosyć pandemii i ograniczania wielu czynności życiowych, wciąż wielu Polaków nie chce się zaszczepić, mimo tego, że jak twierdzą eksperci, jest to jedyna możliwość pozbycia się ...

448

38 latka zmarła po zaszczepieniu na COVID Jednym z bardziej kontrowersyjnych i gorących tematów na przestrzeni tygodni, jest szczepionka na COVID 19.

613

Polska i Węgry grożą Wetem Unii Europejskiej

430

Zamach na prezesa Jarosława Kaczyńskiego Jedną z bardziej kontrowersyjnych osób w polskiej polityce jest ostatnimi laty Jarosław Kaczyński. Jest personą przez jednych kochanych, a przez innych znienawidzonych. Jak się okazuje do grona tych drugich należą również obecnie strajkujące kobiety, pod adr...

415

Czym teraz zajmuje się Tomasz Komenda Jedną z bardziej znanych nazwisk ostatnimi czasy, należy do ofiary systemu, jaką stał się Tomasz Kolenda. Jego smutna i tragiczna historia życiowa jest oparta na fałszywych zeznaniach i źle przeprowadzonym procesie, gdzie niewinny człowiek został zamknięty za k...

834