3 fala COVID 19 już w lutym. Co zrobić aby do tego nie doprowadzić?

Poleć nas na:

3 fala COVID 19 już w lutym. Co zrobić aby do tego nie doprowadzić?

Jedną z większych zmor, jakie chylą się w nowym roku, jest kolejna fala koronawirusa. Biorąc pod uwagę jak niewydolny jest obecnie system, lekarze przepracowani, a gospodarka w opłakanym stanie, należy zadać sobie pytanie nie jak przetrwać kolejną falę, a raczej czy można jej uniknąć?

Choć przeciętny obywatel nie ma bezpośredniego wpływu na to, jakie decyzje podejmuje rząd w tej kwestii lub na to czy wirus znów uderzy, to ma wpływ na samodzielne działanie i własny stan zdrowia. Choć jedni domagają się odmrożenia gospodarki, a inni widzą w tym kolejne zagrożenie, to prawda jest gdzieś pośrodku.

Czy lock down byłby bezpiecznym rozwiązaniem?

Jest dużo zwolenników teorii, że pozostawienie zamkniętych szkół, czy lokali gastronomicznych, jest najlepszym rozwiązaniem, to eksperci mówią jasno, że nie jest to takie jednoznaczne.

Niezależnie od tego czy dany sklep lub siłownia będą otwarte lub zamknięte, najważniejsze jest indywidualne podejście do tematu. Nie widzi się niebezpieczeństwa w podróżowaniu, korzystaniu z lokali gastronomicznych lub innych obecnie zamkniętych miejsc, dopóki każdy będzie utrzymywał odpowiedni reżim sanitarny.

Najlepiej byłoby usprawnić gospodarkę, gdyż to odciąży ludzi od chociażby problemów finansowych lub psychiczno społecznych. Wystarczyłoby w dużej mierze posiadać jedynie odpowiedzialność społeczną, dzięki której każdy myłby ręce, zasłaniał usta podczas ewentualnego kasłania lub nawet oddychania w ciasnych, zamkniętych miejscach, ale przede wszystkim do pozostania w domu, gdy jest się chorym.


Czy szczepionki są rozwiązaniem?

Choć wiele osób stawia na szczepionki, w nadziei, że to one zapobiegną dalszemu rozprzestrzenianiu się wirusa, to w rzeczywistości dużo więcej pomogłoby usprawnienie służby zdrowia.

Trudno tu jednak obwiniać samych lekarzy, którzy są zobligowani do przestrzegania takich, a nie innych zasad. Jednak sprawna służba lekarska, która pomagałaby nie tylko w przypadku wirusa, ale również podczas innych chorób, sprawiłoby że społeczeństwo byłoby zdrowsze, miało lepszą odporność i przede wszystkim zmniejszyłaby się umieralność na inne choroby.

Nowosci

Wspomóż Matkę Ziemię i szczytny cel w jednym! Organizujemy akcję, która nie tylko ma na celu wesprzeć zbiórkę na leczenie Kubusia, ale również będzie dobrym krokiem w stronę bycia EKO. Mianowicie mamy zamiar zbierać puszki aluminiowe. Jest to rodzaj odpadu, który pojawia się praktycznie w każdym go...

323

3 fala COVID 19 już w lutym. Co zrobić aby do tego nie doprowadzić? Jedną z większych zmor, jakie chylą się w nowym roku, jest kolejna fala koronawirusa. Biorąc pod uwagę jak niewydolny jest obecnie system, lekarze przepracowani, a gospodarka w opłakanym stanie, należy zadać sobie pytanie nie jak p...

409

To już PEWNE mikro chipy będą dodawane do szczepionek na COVID 19. Co na to polski rząd? Choć mikro chipy w szczepionkach wydawały się z początku pomysłem zakrawającym na powieści fantastyczne, to wiele wskazuje na to, że może w tym być ziarno prawdy.

502

Polacy boją się szczepionek na Covid, ponad 70 % Polaków nie chce się zaszczepić Choć chyba każdy Polak ma już serdecznie dosyć pandemii i ograniczania wielu czynności życiowych, wciąż wielu Polaków nie chce się zaszczepić, mimo tego, że jak twierdzą eksperci, jest to jedyna możliwość pozbycia się ...

448

38 latka zmarła po zaszczepieniu na COVID Jednym z bardziej kontrowersyjnych i gorących tematów na przestrzeni tygodni, jest szczepionka na COVID 19.

614

Polska i Węgry grożą Wetem Unii Europejskiej

431

Zamach na prezesa Jarosława Kaczyńskiego Jedną z bardziej kontrowersyjnych osób w polskiej polityce jest ostatnimi laty Jarosław Kaczyński. Jest personą przez jednych kochanych, a przez innych znienawidzonych. Jak się okazuje do grona tych drugich należą również obecnie strajkujące kobiety, pod adr...

416

Czym teraz zajmuje się Tomasz Komenda Jedną z bardziej znanych nazwisk ostatnimi czasy, należy do ofiary systemu, jaką stał się Tomasz Kolenda. Jego smutna i tragiczna historia życiowa jest oparta na fałszywych zeznaniach i źle przeprowadzonym procesie, gdzie niewinny człowiek został zamknięty za k...

835