Co Biedroń sądzi o wyborach, i o PIS

Poleć nas na:

Co Biedroń sądzi o wyborach, i o PIS, czy dojdzie do porozumienia?

Na kolejną kadencję w czasie jesiennych wyborów na partię rządzącą została wybrana partia Jarosława Kaczyńskiego,

czyli Prawo i Sprawiedliwość. Ugrupowanie to powstało w maju 2001 roku i zostało powołane do życia przez braci Kaczyńskich po ich odejściu z AWS-u. Jednak trzeba zaznaczyć, że jest to partia odnosząca się do wcześniejszej partii Kaczyńskich, czyli Porozumienia Centrum.

 Przyjęło się PiS określać mianem partii prawicowej, lecz jest to błędnie, bo jest ona konserwatywna w kwestiach światopoglądowych a lewicowa w kwestiach gospodarczych. Za przykład tego stanu rzeczy niech posłuży chyba najgłośniejsza zrealizowana obietnica wyborcza, czyli tak zwane 500 plus. Jest to wsparcie pomocowe dla rodzin z co najmniej jednym dzieckiem w wysokości 500 złotych na dziecko.

Fundamentalnym celem tego programu jest wzrost przyrostu naturalnego. Dzięki temu rządzący starają się uniknąć drastycznie postępującego starzenia się społeczeństwa co w dłuższej perspektywie byłoby katastrofalne dla gospodarki i przyszłych emerytów.

Nowosci

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

245

Korwin Mikke o feministkach, to zwyczajne feminazistki, a co wy o tym sądzicie? Znany ze swojego ciętego języka i często wyjątkowo kontrowersyjnych wypowiedzi Janusz Korwin Mikke, nie popuścił również kobietom strajkującym

431

Marta Lempart zarobiła już ponad 1,5 miliona zł na kobietach, czy wy też jej w tym pomogliście? Choć jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Marcie Lempart, teraz stała się ona jedną z najbardziej znanych i wspominanych w mediach kobietach.

479

Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach? Choć sama katastrofa smoleńska dotknęła wiele osób, a żałobę przeżywał cały kraj, to z roku na rok narastające wokół całej sprawy mity,

291

Ekspert TVP dożywotnio zawieszony  Jednym z mocno kontrowersyjnych postaci obecnych na polskiej scenie ekspertów państwowej telewizji, jest Marcin Najman. Pięściarz chętnie podejmuje tematy zarówno dotyczące sytuacji w kraju, jak i za granicą.

785

Czy Polska dogoni Niemcy? Jedno z naszych marzeń jako naród, to być taką potęgą jak nasi zachodni sąsiedzi, jest to nasz kompleks i ciągle gonimy by tak się stało. Ale czy nam się to uda? Niestety wojna sprawiła, że Polska prawie zniknęła z map świata a odbudowa tego co zostało zniszczone oraz budo...

1309

Czy za komuny było lepiej? Słyszy się często od starszych ludzi jakoby za komuny miało być lepiej... Mogłoby się tak wydawać, system komunistyczny na tym właśnie polega- by każdy miał po równo. Jednak czy rzeczywiście było lepiej?

1316

Aktualna sytuacja we Włoszech Cały świat patrzy w stronę Włoch, gdzie sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest najbardziej dramatyczna,

1275