Czym jest polityka?

Poleć nas na:

Czym jest polityka?

pojęcie z zakresu nauk społecznych, rozumiane na wiele sposobów. Arystoteles politykę rozumiał jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne.

Patrząc na dzisiejsze manewry ludzi u władzy, możemy odnieść mylne wrażenie. W przeszłości politycy byli szanowani i zostawali nimi ludzie uczeni, dojrzali i tacy którzy czują powołanie do tego by móc rozprawiać na tematy związane z politykom. Dziś ciężko dostrzec jakiekolwiek doświadczenie i kompetencje ludzi w sejmie, mówi się że chcą po prostu „Nachapać się” ale czy to prawda?

Czy przypadkiem nie mamy mylnego obrazu na postrzeganie całej sytuacji? Presja oraz konsekwencje rządzenia są ogromne dlatego warto przemyśleć sprawę i nie dać się ponieść emocją podczas oceny innych. Tak jak podczas oglądania meczu, nie można mieć pretensji do obrońcy- dlaczego nie sprostał takiej akcji?

I że my byśmy to lepiej zrobili! Każdy ma wzloty i upadki, trzeba wykazać się wyrozumiałością- a jeśli nie zgadzamy się z tym to po prostu weź sprawy w swoje ręce, politykiem możesz zostać i ty.

Nowosci

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

245

Korwin Mikke o feministkach, to zwyczajne feminazistki, a co wy o tym sądzicie? Znany ze swojego ciętego języka i często wyjątkowo kontrowersyjnych wypowiedzi Janusz Korwin Mikke, nie popuścił również kobietom strajkującym

431

Marta Lempart zarobiła już ponad 1,5 miliona zł na kobietach, czy wy też jej w tym pomogliście? Choć jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Marcie Lempart, teraz stała się ona jedną z najbardziej znanych i wspominanych w mediach kobietach.

479

Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach? Choć sama katastrofa smoleńska dotknęła wiele osób, a żałobę przeżywał cały kraj, to z roku na rok narastające wokół całej sprawy mity,

291

Ekspert TVP dożywotnio zawieszony  Jednym z mocno kontrowersyjnych postaci obecnych na polskiej scenie ekspertów państwowej telewizji, jest Marcin Najman. Pięściarz chętnie podejmuje tematy zarówno dotyczące sytuacji w kraju, jak i za granicą.

785

Czy Polska dogoni Niemcy? Jedno z naszych marzeń jako naród, to być taką potęgą jak nasi zachodni sąsiedzi, jest to nasz kompleks i ciągle gonimy by tak się stało. Ale czy nam się to uda? Niestety wojna sprawiła, że Polska prawie zniknęła z map świata a odbudowa tego co zostało zniszczone oraz budo...

1309

Czy za komuny było lepiej? Słyszy się często od starszych ludzi jakoby za komuny miało być lepiej... Mogłoby się tak wydawać, system komunistyczny na tym właśnie polega- by każdy miał po równo. Jednak czy rzeczywiście było lepiej?

1316

Aktualna sytuacja we Włoszech Cały świat patrzy w stronę Włoch, gdzie sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest najbardziej dramatyczna,

1275