Czym jest polityka?

Poleć nas na:

Czym jest polityka?

pojęcie z zakresu nauk społecznych, rozumiane na wiele sposobów. Arystoteles politykę rozumiał jako rodzaj sztuki rządzenia państwem, której celem jest dobro wspólne.

Patrząc na dzisiejsze manewry ludzi u władzy, możemy odnieść mylne wrażenie. W przeszłości politycy byli szanowani i zostawali nimi ludzie uczeni, dojrzali i tacy którzy czują powołanie do tego by móc rozprawiać na tematy związane z politykom. Dziś ciężko dostrzec jakiekolwiek doświadczenie i kompetencje ludzi w sejmie, mówi się że chcą po prostu „Nachapać się” ale czy to prawda?

Czy przypadkiem nie mamy mylnego obrazu na postrzeganie całej sytuacji? Presja oraz konsekwencje rządzenia są ogromne dlatego warto przemyśleć sprawę i nie dać się ponieść emocją podczas oceny innych. Tak jak podczas oglądania meczu, nie można mieć pretensji do obrońcy- dlaczego nie sprostał takiej akcji?

I że my byśmy to lepiej zrobili! Każdy ma wzloty i upadki, trzeba wykazać się wyrozumiałością- a jeśli nie zgadzamy się z tym to po prostu weź sprawy w swoje ręce, politykiem możesz zostać i ty.