Czy za komuny było lepiej?

Poleć nas na:

Czy za komuny było lepiej?

Słyszy się często od starszych ludzi jakoby za komuny miało być lepiej...

Mogłoby się tak wydawać, system komunistyczny na tym właśnie polega- by każdy miał po równo. Jednak czy rzeczywiście było lepiej?

W czasach gdy Polską rządził system komunistyczny, było mało produktów i każdy miał swój przydział. Brzmi to dobrze, ale w rzeczywistości ludzie mieli dużo pieniędzy a nie mogli ich wydać, mało tego- nie mogli zaopatrzyć się w taką ilość produktów, jaką by chcieli.

To samo ze sprzętem czy to rtv i agd, czy pojazdy. Na rynku były tylko produkty produkowane w krajach komunistycznych i nie można było sobie od tak ich kupić.

Demokracja zmieniła wszystko, dziś to od nas zależy ile zarobimy i co za to kupimy, kapitalizm sprawił że możemy się bogacić i budować swoje firmy, co było kiedyś nie możliwe, niestety gorzej wychodzą na tym ludzie którzy nie mają pomysłu na siebie, nie mają wykształcenia które umożliwiałoby dalszy rozwój- oni zawsze będą narzekać, zamiast wziąć sprawy w swoje ręce .

Nowosci

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

245

Korwin Mikke o feministkach, to zwyczajne feminazistki, a co wy o tym sądzicie? Znany ze swojego ciętego języka i często wyjątkowo kontrowersyjnych wypowiedzi Janusz Korwin Mikke, nie popuścił również kobietom strajkującym

430

Marta Lempart zarobiła już ponad 1,5 miliona zł na kobietach, czy wy też jej w tym pomogliście? Choć jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Marcie Lempart, teraz stała się ona jedną z najbardziej znanych i wspominanych w mediach kobietach.

479

Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach? Choć sama katastrofa smoleńska dotknęła wiele osób, a żałobę przeżywał cały kraj, to z roku na rok narastające wokół całej sprawy mity,

290

Ekspert TVP dożywotnio zawieszony  Jednym z mocno kontrowersyjnych postaci obecnych na polskiej scenie ekspertów państwowej telewizji, jest Marcin Najman. Pięściarz chętnie podejmuje tematy zarówno dotyczące sytuacji w kraju, jak i za granicą.

784

Czy Polska dogoni Niemcy? Jedno z naszych marzeń jako naród, to być taką potęgą jak nasi zachodni sąsiedzi, jest to nasz kompleks i ciągle gonimy by tak się stało. Ale czy nam się to uda? Niestety wojna sprawiła, że Polska prawie zniknęła z map świata a odbudowa tego co zostało zniszczone oraz budo...

1308

Czy za komuny było lepiej? Słyszy się często od starszych ludzi jakoby za komuny miało być lepiej... Mogłoby się tak wydawać, system komunistyczny na tym właśnie polega- by każdy miał po równo. Jednak czy rzeczywiście było lepiej?

1316

Aktualna sytuacja we Włoszech Cały świat patrzy w stronę Włoch, gdzie sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest najbardziej dramatyczna,

1275