Ekspert TVP dożywotnio zawieszony. Jak dalej potoczy sę życie Najmana

Poleć nas na:

Ekspert TVP dożywotnio zawieszony 

Jednym z mocno kontrowersyjnych postaci obecnych na polskiej scenie ekspertów państwowej telewizji, jest Marcin Najman. Pięściarz chętnie podejmuje tematy zarówno dotyczące sytuacji w kraju, jak i za granicą.

Co więcej o sobie mówi, jako o osobie wszechstronnej i posiadającej swoje zdanie. Jak jednak sprawuje się w przypadku wykonywanego przez niego zawodu? Ostatnio Najman brał udział w gali FAME MMA. Miał tam stoczyć walkę na zasadach bokserskich. W momencie gdzie przeciwnik zaczął wygrywać, Najman wolał sięgnąć po nieczyste zasady gry i złamał reguły uderzając niewłaściwie i kopiąc przeciwnika.

Jakie konsekwencje wyciągnie FAME MMA?

Jednym z najważniejszych konsekwencji jakie wyciągnięto wobec pięściarza, to dożywotni zakaz występów w tej gali. Drugim równie ważnym okazało się nie wypłacenie pięściarzowi jego wynagrodzenia za walkę. Co więcej czynny udział w całej zaistniałej sytuacji, wziął również trener. Z niewiadomych powodów wziął czynny udział w powstałej zadymie i celowo uszkodził nogę przeciwnika swojego podopiecznego. Za takie zachowanie trenerowi grozi kara przyznana przez sąd.

Całe zachowanie i zaistniała sytuacja jest przez wiele znawców nazywana jako żałosna i nie czysta. Czemu Najman zaatakował w ten sposób, świadomie łamiąc reguły? Dlaczego jego trener posunął się do takiego czynu, mając świadomość, że może przez to dojść do konsekwencji prawnych?

Czyżby pięściarz wolał odwrócić uwagę od swojej słabej formy, nieczystą zagrywką? Czy osoba, która nie potrafi grac fair play w swojej kategorii i „zawodzie”, powinna wypowiadać się na inne tematy i grać role „eksperta”?

Jak Najman podchodzi do nałożonej kary?

Z tego co podają media, Marcin Najman kpi z podjętej decyzji na temat nałożenia na niego sankcji. Nie ma zamiaru pozostawić wykonywany sport, a tym bardziej nie wykazuje skruchy. Twierdzi, że dostał już inne oferty, które są nie tylko lepiej płatne, ale i bardziej prestiżowe. Czy Najmanowi uda się zaistnieć jeszcze na ringu? Czy czeka go przyszłość w mediach tylko pod kątem kontrowersyjnych wypowiedzi?