Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach?

Poleć nas na:

Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach?

Choć sama katastrofa smoleńska dotknęła wiele osób, a żałobę przeżywał cały kraj, to z roku na rok narastające wokół całej sprawy mity,

wypowiedzi niektórych polityków, czy zachowania innych, sprawiły, że nie tylko sprawa jest wciąż często przytaczana do wiedzy publicznej, ale również wciąż odkrywane są nowe fakty, a powołana komisja ciągle działa.

Choć skład powołanej komisji budził wiele wątpliwości, a przewodniczący komisją Macierewicz nie słynie z dobrej opinii, to ich praca co jakiś czas pozwala wyciągnąć na światło dzienne nowe fakty.

Kontrolerzy lotu są winni?

Jednym z nowych faktów okazało się to, że winni byli również kontrolerzy ruchu powietrznego po stronie rosyjskiej. Jak wynika z porównania rozmów pracowników oraz tego, co było przekazywane pilotom, nie tylko kontrolerzy nie przekazywali do końca prawdziwych danych, ale również bagatelizowali złe warunki atmosferyczne. Jest to jeden z kolejnych naruszeń, jakie wykryto podczas pracy zespołu technicznego tamtego dnia.

Obecność dużych i częstych zbiegów okoliczności oraz ogromnych niedopowiedzeń w kwestii wyjaśnienia całej sytuacji, skłania komisję smoleńską do twierdzenia, że nie był to zwykły wypadek, a zamach.

Zdaniem Antoniego Macierewicza oraz innych członków komisji tego pamiętnego dnia samolot nie spadł przypadkowo, a stało się tak za sprawą zorganizowania wielu ludzi i doprowadzenia takiej sytuacji. Członkowie komisji wnieśli do sądu pozew o zatrzymanie kontrolerów, jednak, jako że kontrolerzy są Rosjanami, to ich ojczysty sąd musi ich zatrzymać.

Były rząd współwinny katastrofy?

Jednym z dużych oskarżeń, jakie nie tylko komisja, ale sam Jarosław Kaczyński kieruje w stronę byłego rządu, jest nie zmuszenie rosyjskiej strony do wcześniejszej współpracy. Ich zdaniem przez opieszałe kroki byłych rządzących nie tylko druga strona miała czas na zatuszowanie niektórych faktów, ale przede wszystkim dużo trudniej jest teraz to rozwiązać.

Nowosci

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

323

Korwin Mikke o feministkach, to zwyczajne feminazistki, a co wy o tym sądzicie? Znany ze swojego ciętego języka i często wyjątkowo kontrowersyjnych wypowiedzi Janusz Korwin Mikke, nie popuścił również kobietom strajkującym

539

Marta Lempart zarobiła już ponad 1,5 miliona zł na kobietach, czy wy też jej w tym pomogliście? Choć jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Marcie Lempart, teraz stała się ona jedną z najbardziej znanych i wspominanych w mediach kobietach.

599

Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach? Choć sama katastrofa smoleńska dotknęła wiele osób, a żałobę przeżywał cały kraj, to z roku na rok narastające wokół całej sprawy mity,

370

Ekspert TVP dożywotnio zawieszony  Jednym z mocno kontrowersyjnych postaci obecnych na polskiej scenie ekspertów państwowej telewizji, jest Marcin Najman. Pięściarz chętnie podejmuje tematy zarówno dotyczące sytuacji w kraju, jak i za granicą.

963

Czy Polska dogoni Niemcy? Jedno z naszych marzeń jako naród, to być taką potęgą jak nasi zachodni sąsiedzi, jest to nasz kompleks i ciągle gonimy by tak się stało. Ale czy nam się to uda? Niestety wojna sprawiła, że Polska prawie zniknęła z map świata a odbudowa tego co zostało zniszczone oraz budo...

1486

Czy za komuny było lepiej? Słyszy się często od starszych ludzi jakoby za komuny miało być lepiej... Mogłoby się tak wydawać, system komunistyczny na tym właśnie polega- by każdy miał po równo. Jednak czy rzeczywiście było lepiej?

1495

Aktualna sytuacja we Włoszech Cały świat patrzy w stronę Włoch, gdzie sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest najbardziej dramatyczna,

1450