Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią

Poleć nas na:

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią

Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

Jeśli jest to natomiast wielki koncern farmaceutyczny, którego zadaniem jest głównie nastawić się na wielkie zyski, to trudno pozbyć się wrażenia, że szczepionka jest tylko kolejnym sposobem na zarobienie pieniędzy. Tak też jest z firmami, które obecnie proponują fantastyczne rozwiązanie na zakończenie pandemii, w postaci szczepionek.

Póki co szczepionki w Polsce zakupione są od kilku wielkich firm, które nie tylko posiadają dużo wad wizerunkowych, ale są również oskarżane o korupcję oraz handlowanie bronią.

Raz szczepionka, raz broń

Choć nie ma ujętego w prawie zakazu zajmowania się innymi gałęziami przemysłu, jeśli chce się produkować leki i szczepionki, to trudno jest pozbyć się wrażenia, że jeśli wielki koncern z ogromnym majątkiem, sięga po handel bronią,

to czemu by nie zrobić na szybko jakiekolwiek szczepionki mając przede wszystkim uwagę na zarobione dzięki temu pieniądze, a nie na dobro pacjentów. Ponadto jednej z koncernów udowodniono przypadki korupcji. Świadczy to nie tylko o braku profesjonalności, ale przede wszystkim o oszustwach i pazerności na pieniądze.

Szczepionki to tylko kolejny przekręt?

Jednym z bardziej prawdopodobnych scenariuszy, jest że wielki koncern farmaceutyczny dogadał się z władzami kolejnych wielkich państw, dzięki czemu może wytwarzać szczepionki, które nie tylko mają w teorii zapobiec pandemii, ale przede wszystkim mają na celu wzbogacić kilka osób.

Wielu wirusologów bije na alarm, że tak szybko stworzone szczepionki, nie tylko nie są bezpieczne, ale również mogą okazać się w skutkach bardziej groźne niż sam wirus. Choć wiele znanych osób jest sceptycznych do takiego rozwiązania, to kolejne państwa wykupują zapas szczepionek dla swoich obywateli.

Nowosci

Szczepionki na COVID produkuje firma, która ma zarzutu korupcyjne i handluje bronią Jednym z najważniejszych warunków, jakie musi spełnić firma, która ma za zadanie wyprodukować i sprzedawać życiodajne szczepionki na koronawirusa, jest zaufanie publiczne.

324

Korwin Mikke o feministkach, to zwyczajne feminazistki, a co wy o tym sądzicie? Znany ze swojego ciętego języka i często wyjątkowo kontrowersyjnych wypowiedzi Janusz Korwin Mikke, nie popuścił również kobietom strajkującym

539

Marta Lempart zarobiła już ponad 1,5 miliona zł na kobietach, czy wy też jej w tym pomogliście? Choć jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o Marcie Lempart, teraz stała się ona jedną z najbardziej znanych i wspominanych w mediach kobietach.

599

Nowe fakty dotyczące katastrofy smoleńskiej. Czy był to jednak zamach? Choć sama katastrofa smoleńska dotknęła wiele osób, a żałobę przeżywał cały kraj, to z roku na rok narastające wokół całej sprawy mity,

370

Ekspert TVP dożywotnio zawieszony  Jednym z mocno kontrowersyjnych postaci obecnych na polskiej scenie ekspertów państwowej telewizji, jest Marcin Najman. Pięściarz chętnie podejmuje tematy zarówno dotyczące sytuacji w kraju, jak i za granicą.

963

Czy Polska dogoni Niemcy? Jedno z naszych marzeń jako naród, to być taką potęgą jak nasi zachodni sąsiedzi, jest to nasz kompleks i ciągle gonimy by tak się stało. Ale czy nam się to uda? Niestety wojna sprawiła, że Polska prawie zniknęła z map świata a odbudowa tego co zostało zniszczone oraz budo...

1486

Czy za komuny było lepiej? Słyszy się często od starszych ludzi jakoby za komuny miało być lepiej... Mogłoby się tak wydawać, system komunistyczny na tym właśnie polega- by każdy miał po równo. Jednak czy rzeczywiście było lepiej?

1495

Aktualna sytuacja we Włoszech Cały świat patrzy w stronę Włoch, gdzie sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest najbardziej dramatyczna,

1450