Najnowsze informacje z kraju

Kanał RSS Polsat News - Wiadomości
 1. Węgry stracą ponad 2 mld koron norweskich (ponad 191,5 mln euro) z Funduszy EOG z powodu braku zgody między darczyńcami, m.in. Norwegią, a węgierskim rządem w sprawie sposobu zarządzania i kontroli środków na rozwój społeczeństwa obywatelskiego - poinformowało w piątek MSZ w Oslo.
 2. Obecna władza chce robić zło, kraść bez żadnej kontroli, nie chce sądów, nie chce wolnych mediów, nie chce nawet swojego prezesa NIK, bo każda prawda działa przeciwko tej władzy, nie możemy już dłużej tego tolerować - mówił lider PO Donald Tusk na posiedzeniu Rady Krajowej Nowoczesnej.
 3. W piątek wystartowały Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Impreza odbywa się bez kibiców, w reżimie sanitarnym. Zabraknie na niej sześciorga polskich pływaków, którzy zostali błędnie zgłoszeni przez związek sportowy. W programie Gość Wydarzeń Marcin Fijołek porozmawia z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim. Oglądaj od 19:20.
 4. W Holandii rośnie liczba fałszerstw dokumentów poświadczających przyjęcie szczepionki przeciw Covid-19. Fałszywy dokument kosztuje 200 euro. Zaczyna to być problemem – twierdzi rzecznik centrali publicznych przychodni zdrowotnych GGD GHOR.
 5. W sobotę posłanki i działaczki Lewicy zainaugurują wakacyjny cykl spotkań z mieszkańcami kilkudziesięciu miast w całej Polsce pod hasłem Zrobimy to lepiej. W sobotę wyruszą busem do Mińska Mazowieckiego i Płocka, a w niedzielę odwiedzą Siedlce i Radom.
 6. W potężnej kamienicy w Krakowie jeszcze kilka lat temu mieszkało ponad 200 osób. Teraz stropy są pozawalane, a przebywanie w budynku zagraża bezpieczeństwu. Mimo to reporterzy Interwencji spotkali w niej ostatniego lokatora, dla którego wciąż nie znalazło się mieszkanie socjalne. Pan Michał już raz uległ wypadkowi, zawaliła się pod nim podłoga i spadł dwa piętra niżej, uszkadzając kręgosłup.
 7. Jakub Banaś, syn prezesa NIK, usłyszy siedem zarzutów popełnienia przestępstw - podała w piątek po południu prokuratura regionalna w Białymstoku.
 8. - Jechał szybko. Tak długo hamował, że wszyscy zdążyli się obrócić i wszystko zobaczyć. Ten pieszy poleciał na 15 metrów w dal i 5 metrów wysoko - mówi Interwencji świadek wypadku w centrum Warszawy. Rozpędzone Porsche 911 potrąciło 45-letniego mężczyznę poruszającego się o kulach. Za kierownicą siedział Patryk D., chwalący się w sieci m.in. filmem, na którym pędzi 300 km/h.
 9. To postępowanie jest stricte kryminalne, dotyczy przestępstw urzędniczych lub też gospodarczych - powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn pytany o zarzuty szefa NIK Mariana Banasia, że działania CBA i prokuratury wobec niego mają charakter polityczny.
 10. Właściciele i zarządcy dyskotek we Włoszech postanowili zaskarżyć w sądach administracyjnych decyzję rządu, który nie zgodził się na otwarcie ich lokali. Są one zamknięte prawie od roku. Przedstawiciele branży domagają się anulowania nowego rządowego dekretu.
 11. Gościem Marcina Fijołka będzie dziś lider Polski 2050 Szymon Hołownia. Transmisja Gościa Wydarzeń od godz. 19:20 w Polsacie, Polsat News i na polsatnews.pl.
 12. Europejska Agencja Leków (EMA) dopuściła w piątek do użytku szczepionkę na Covid-19 firmy Moderna u dzieci w wieku od 12 do 17 lat. Ma być stosowana w taki sam sposób, jak u osób od 18 lat wzwyż.
 13. Policjanci ze Szczyrku zatrzymali 30-latka, który jadąc fiatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki porzucił samochód, w którym była pasażerka. Pojazd stoczył się do rzeki. Przy kobiecie policjanci znaleźli narkotyki – podała w piątek policja.
 14. Kontrolowane przez państwo spółki energetyczne: PGE, Tauron i Enea podpisały ze Skarbem Państwa porozumienie o współpracy w zakresie wydzielenia aktywów węglowych i integracji w ramach Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego - podały w piątek spółki.
 15. Na kary od 12 do 12,5 roku więzienia Sąd Apelacyjny w Gdańsku skazał w piątek dwóch mężczyzn, oskarżonych o wielokrotne zgwałcenie kobiety. Poszkodowana była więziona w piwnicy przez męża Mariusza Sz., polskiego Fritzla, skazanego wcześniej na 25 lat więzienia. Wyrok jest prawomocny.
 16. Na wniosek Prokuratury Regionalnej w Białymstoku Prokurator Generalny wystąpił dziś do Marszałka Sejmu RP o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej prezesa NIK Mariana Banasia - przekazała Prokuratura Krajowa w piątek. Tego samego dnia na krakowskim lotnisku zatrzymano syna szefa Izby, Jakuba Banasia.
 17. Liderem rankingu wiarygodności oraz uczciwości wśród polskich polityków jest lider Polski 2050 Szymon Hołownia; prezes PiS Jarosław Kaczyński został oceniony jako najmniej wiarygodny i najmniej uczciwy polski polityk - wynika z lipcowego sondażu Kantar.
 18. CBA zatrzymało Jakuba Banasia, społecznego doradcę prezesa NIK Mariana Banasia, a prywatnie jego syna, jak i Tadeusza G., dyrektora Izby Skarbowej w Krakowie. Mój syn został zatrzymany na lotnisku, gdy w towarzystwie małżonki wracał z urlopu - przekazał szef Najwyższej Izby Kontroli.
 19. 14-latek, który na zakopiance w Białym Dunajcu przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, uciekał, a potem porzucił ukradziony rodzicom samochód.
 20. Najpierw miał być odwołany, lecz nieoczekiwanie okazało się, że ruszył w trasę. Rozbieżne komunikaty przekazano w piątek pasażerom czekającym na pociąg IC Porta Moravica z Przemyśla do Austrii. - O tym, że jednak przyjedzie, dowiedziałem się w kasie, 20 minut po godzinie odjazdu - mówi polsatnews.pl Kamil, który kupił bilet na feralne połączenie. Zapytaliśmy kolejarzy, dlaczego zapanował chaos.
 21. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom Trybunału, reforma jest przygotowana, będziemy ją w jesieni wprowadzać; tam zajdzie też zmiana dotycząca komisji dyscyplinarnej - poinformował w piątek wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.