Najnowsze informacje z kraju

Kanał RSS Polsat News - Wiadomości
 1. Niska temperatura, porywisty wiatr i mieszane opady, zarówno deszczu, jak i śniegu, a także gwałtownie rosnące ciśnienie, niekorzystnie wpłyną na nasze samopoczucie. Kierowcy powinni zachować ostrożność, bo na drogach będzie ślisko.
 2. 74-letni lekarz z nowojorskiego Long Island został oskarżony o nielegalne wypisanie ponad 1,8 miliona dawek uzależniających opioidów, a także sprzedaż narkotyków. Grozi mu kara do 59 lat więzienia.
 3. Kilka orangutanów i bonobo w kalifornijskim zoo w San Diego otrzymało eksperymentalną szczepionkę przeciw Covid-19 opracowaną specjalnie dla zwierząt. Są to pierwsze poza ludźmi stworzenia, którym zaaplikowano preparat.
 4. - Będziemy najprawdopodobniej - na 99 procent - głosowali przeciwko ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy - zapowiedział w Debacie Dnia poseł Solidarnej Polski Jan Kanthak. - Nie wyobrażam sobie, że polski parlamentarzysta głosuje przeciwko - oceniła posłanka KO Katarzyna Piekarska.
 5. Firma Amazon szybko zmieniła swoje główne logo aplikacji do robienia zakupów, po tym jak część klientów i komentatorów orzekła, że ostatnio przeprojektowane logo przypomina Adolfa Hitlera – podaje portal BBC News.
 6. Wyższy podatek od psa, by zmniejszyć emisję CO2 - taka propozycja pojawiła się ostatnio w Lipsku (Niemcy). Pomysłodawcy twierdzą, że to rozwiązanie wspomoże ochronę klimatu. Z kolei inne z niemieckich miast zaproponowało wprowadzenie banku DNA czworonogów, który miałby pomóc w walce z niedbającymi o porządek właścicielami.
 7. Niemcy pójdą na ograniczone czasowo zakupy po wcześniejszej rezerwacji i podaniu danych - wynika z nowych rządowych rezolucji, które dotyczą handlu detalicznego. Sklepy będą mogły - przy zachowaniu reżimu sanitarnego - obsługiwać jednego klienta na 40 metrach kwadratowych. Metoda Click & Meet będzie obowiązywała w krajach związkowych, które notują mniej niż 100 nowych zakażeń na 100 tys. osób.
 8. 125 mieszkańców kalifornijskiego miasta Stockton otrzymywało co miesiąc po 500 dolarów bezwarunkowego dochodu podstawowego. Po roku w pilotażowej grupie wzrosło zatrudnienie w pełnym wymiarze godzin, a liczba depresji i lęków zmniejszyła się.
 9. Sarvesh Kumar szedł po ulicach miejscowości Pandetara w Indiach trzymając w ręku odciętą głowę swojej 17-letniej córki. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, przed zatrzymaniem mężczyzny nagrali jego przyznanie się do winy. Kumar wyjawił, że zabił córkę, bo nie akceptował jej związku z obcym mężczyzną.
 10. Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,9 nawiedziło w piątek nad ranem czasu lokalnego północno wschodnie wybrzeże Nowej Zelandii - poinformowały amerykańskie służby geologiczne USGS. Nie odnotowano żadnych poważnych szkód ani ofiar.
 11. Kierowca samochodu osobowego omal nie potrącił rowerzysty, który jechał wieczorem po drodze bez żadnego oświetlenia. Do wypadku nie doszło tylko dzięki refleksowi mężczyzny, który w ostatniej chwili odbił w lewo. Po wszystkim kierujący jednośladem usłyszał solidną reprymendę.
 12. Izrael, Austria i Dania ogłosiły w czwartek zawarcie porozumienia w celu rozwoju i produkcji nowych generacji szczepionek przeciwko Covid-19. O inicjatywie tej poinformowali w Jerozolimie szefowie rządów trzech krajów.
 13. Rosja zablokowała wszelkie próby pociągnięcia Syrii do odpowiedzialności za użycie broni chemicznej - oświadczyła w czwartek ambasador USA przy ONZ Linda Thomas-Greenfield podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, przeprowadzonego w formie wideokonferencji.
 14. W czwartek minął rok od potwierdzenia pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Przez ten czas z powodu wirusa SARS-CoV-2 zachorowało w sumie ponad 1,75 mln Polaków. Liczba nowych dziennych infekcji utrzymuje się na poziomie około 15 tys. Rządowy pełnomocnik ds. szczepień przedstawił zmiany w narodowym programie. Ozdrowieńcom zostanie podana jedna dawka preparatu. Raport dnia.
 15. Sympatyków złomu zachęcamy do odbioru szrotu - w ten sposób MPK Wrocław zwróciło się do miłośników komunikacji miejskiej, którzy w internecie krytykowali sposób przeprowadzenia remontu 25 tamtejszych tramwajów. Zdaniem miejskiej spółki, transport zbiorowy nie może być podyktowany temu, co chcą stowarzyszenia i grupy miłośnicze. Jak zapewniła, będzie dogadzać innym pasażerom.
 16. Zgony po szczepieniach przeciwko Covid-19, ale niezwiązane ze szczepieniami, będą się zdarzały. Takie zbiegi okoliczności są nieuniknione – ocenił w czwartek dr Thomas Tsang z hongkońskiego zespołu ds. szczepień, komentując przypadek zmarłego niedawno 63-latka.
 17. Co najmniej siedem osób zginęło na uniwersytecie w El Alto w Boliwii. Studenci spadli z wysokości czwartego piętra, gdy jedna z barierek zerwała się pod naporem tłumu.
 18. W Madrycie w czwartek odbyło się uroczyste zniszczenie broni należącej do terrorystów z baskijskiej organizacji separatystycznej ETA. W wydarzeniu wziął m.in udział premier Pedro Sanchez
 19. Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk w piątek zostanie członkiem Prawa i Sprawiedliwości. - To partia, która odpowiada mi programowo, chciałbym mieć wpływ na jej politykę – powiedział Wawrzyk.
 20. Indie przeznaczą na uzbrojenie rodzimej produkcji 63 proc. wydatków zaplanowanych na zakup nowej broni. Armia kupi samoloty Tejas i czołgi Arjun - informuje Hindustan Times. Mimo kryzysu związanego z pandemią, zakupy broni wzrosną o 16 proc., co ma być odpowiedzią na konflikt graniczny z Chinami.
 21. Dwóch górników zginęło w czwartek w kopalni Mysłowice-Wesoła po tym, jak oberwały się na nich skały stropowe. Do tzw. zawału doszło przy jednej ze ścian wydobywczych. - Jeden z rannych wyszedł spod skał o własnych siłach, a drugiego wytransportowano - poinformował Rajmund Horst, wiceprezes Polskiej Grupy Górniczej.