Najnowsze informacje z kraju

Kanał RSS Polsat News - Wiadomości
 1. Pięć osób zostało pchniętych nożem w poniedziałek w supermarkecie w Dunedin w Nowej Zelandii. Trzy z nich przebywają w szpitalu na oddziale intensywnej terapii. Obsługa sklepu zatrzymała sprawcę i przekazała policji, według której atak nie miał charakteru terrorystycznego.
 2. W obwodzie omskim na Syberii wznowiono w poniedziałek rano poszukiwania Aleksandra Murachowskiego, byłego szefa szpitala, w którym latem zeszłego roku leczony był opozycjonista Aleksiej Nawalny. Murachowski zaginął 7 maja podczas polowania.
 3. Po całonocnej akcji ratownicy wodni i strażacy uwolnili w poniedziałek kilkumetrowego wieloryba, który utknął w śluzie na Tamizie w Londynie. Akcji przyglądał się tłum ludzi.
 4. Policjant z Łodzi po służbie zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę włamania do samochodu, z którego skradł kilkaset tysięcy złotych. Funkcjonariusz ruszył za nim w pościg, dzięki czemu udało się zatrzymać złodzieja i odzyskać pieniądze. Sprawca trafił do aresztu.
 5. Mamy 2032 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Ostatniej doby z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, a w wyniku współistnienia zakażenia z innymi chorobami również - 11 osób. Łączna liczba zakażeń wzrosła do 2 835 083, natomiast zgonów do 70 034.
 6. - Średnio na dobę notujemy 4,1 tys. nowych zakażeń, ostatniej doby mamy spadek o ok. 20 proc.; jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania obostrzeń - powiedział w poniedziałek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
 7. Zamiast śladów kłów na szyi - ślad po szczepionce przeciw COVID-19. Tę niecodzienną ofertę proponują pracownicy zamku w Branie w Siedmiogrodzie, uchodzącego za siedzibę wampira Drakuli. Opiekunowie obiektu wierzą, że przełoży się to na większy ruch turystyczny.
 8. Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją Funduszu Odbudowy na najbliższym posiedzeniu, które zaczyna się 12 maja - podkreślił w rozmowie z poniedziałkową Rzeczpospolitą marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Jak dodał, porządek obrad jest już wypełniony.
 9. W niedzielę doszło do strzelaniny w rejonie międzynarodowego portu lotniczego w Vancouver, w Kolumbii Brytyjskiej, na zachodzie Kanady. Jedna osoba poniosła śmierć. Zdaniem policji były to porachunki gangów.
 10. 7-letni chłopiec o przezwisku Wei Wei z Tajwanu namówił rodziców, by zapisali go na zajęcia z judo. Dwa tygodnie później, po jednym z treningów, chłopiec zapadł w śpiączkę - starszy kolega oraz trener chłopca rzucili nim o ziemię 27 razy. Lekarze twierdzą, że dziecko nigdy nie odzyska pełnej sprawności.
 11. Z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja radni przyjęli uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciwko COVID-19 w mieście. Wywołało to falę protestów i gróźb pod jego adresem. - To przerażające jak wielu ludzi kwestionuje pandemię - powiedział Szełemej na antenie Polsat News.
 12. Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego i Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali w woj. mazowieckim 9 osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej, która kupowała za granicą olej smarowy i sprzedawała go w Polsce jako napędowy, bez uiszczenia podatków. Straty Skarbu Państwa to co najmniej 32 mln zł.
 13. Amerykańska agencja kosmiczna NASA napiętnowała Chiny za nieprzestrzeganie standardów odpowiedzialnego postępowania w przestrzeni kosmicznej. Uczyniła to po tym jak szczątki rakiety nośnej Długi Marsz 5B spadły w niedzielę do Oceanu Indyjskiego w pobliżu Malediwów.
 14. Maturzyści w poniedziałek rano przystąpią do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Po południu będą pisemne egzaminy z języka kaszubskiego i z języka łemkowskiego. Wszystkie trzy egzaminy nie są obowiązkowe. O godzinie 14.00 opublikujemy w Interii arkusz CKE, a zaraz potem nasi eksperci przedstawią proponowane odpowiedzi do egzaminu z języka polskiego.
 15. Założyciel nowojorskich Guardian Angels (Aniołów Stróżów) Curtis Sliwa, ubiegający się o stanowisko burmistrza, obdarował obecnego burmistrza Billa de Blasio w jego 60. urodziny tortem udekorowanym klopsem. Krytykował go za odwołanie w szkołach publicznych miasta Dnia Kolumba.
 16. Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz wszczęła śledztwo, w którym badany jest wątek nieumyślnego spowodowania śmierci zmarłego w kwietniu varsavianisty Jarosława Zielińskiego. Zawiadomienie złożyła jego córka. Historyk zmagał się z chorobą nowotworową.
 17. Rada Bezpieczeństwa ONZ zbierze się w poniedziałek na nieformalnym posiedzeniu, aby przedyskutować narastające napięcia we Wschodniej Jerozolimie, gdzie dochodzi do starć palestyńskich demonstrantów z izraelską policją - poinformowały źródła dyplomatyczne.
 18. Od poniedziałku osoby z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności wraz z opiekunami mają pierwszeństwo w powszechnych punktach szczepień przeciw COVID-19. Nie muszą zapisywać się wcześniej na konkretny termin.
 19. Mężczyzna otworzył w niedzielę ogień do uczestników przyjęcia urodzinowego w Colorado Springs, w stanie Colorado, po czym popełnił samobójstwo - poinformowała policja. Wśród ofiar jest jego przyjaciółka. Nie ustalono jeszcze motywów jego czynu.
 20. 39-letni Wojciech O. odpowie przed sądem za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. W październiku ub.r. w Broniszach (woj. mazowieckie) wiózł karetką pogotowia pacjenta zakażonego COVID-19 i zderzył się z samochodem osobowym. W zdarzeniu – do którego według prokuratury doszło z jego winy – zginęła jedna osoba.
 21. W poniedziałek o godz. 13:00 na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie odbędzie się pogrzeb Bronisława Cieślaka. Dziennikarz, były poseł na Sejm oraz aktor znany z roli porucznika Sławomira Borewicza w serialu 07 zgłoś się i Bronisława Malanowskiego w Malanowski i partnerzy zmarł w niedzielę 2 maja. Miał 77 lat. Transmisja w Polsat News i na polsatnews.pl.