Dlaczego piłka nożna jest tak popularna

Poleć nas na:

Dlaczego piłka nożna jest tak popularna

Mogłoby się wydawać że piłka nożna jest idealnym sportem dla mas, postaram się wyjaśnić jej fenomen. Zasady są zawsze takie same, nie ważne czy mecz rozgrywa się na stadionie, pod trzepakiem czy na szkolnym boisku.

Może czasami brakuje linii pomocniczych, sędzi oraz boisko ma często różne wymiary- jednak wszyscy przestrzegają podstawowej zasady że piłka jest jedna a bramki są dwie. Prócz zasad, piłka nożna nie

dyskwalifikuje nikogo pod względem cech fizycznych, w koszykówce trzeba być wysokim, w futbolu szerokim i tak dalej. Grając w piłkę nie ma znaczenia jaki jesteś - liczą się twoje umiejętności.

Ważnym punktem jest nieprzewidywalność, walka toczy się do samego końca i nigdy nie można przewidzieć kto wygra- często ostatni decydujący gol wpada w ostatniej minucie.

W ten sposób rodzi się rywalizacja, niby drużynowa ale każdy ma swojego idola. Takie widowisko sprawia że chcemy iść na stadion i łączyć emocje wraz z innymi kibicami. Wystarczy do tego dodać medialny szum i pieniądze które wchodzą w grę i powstaje międzynarodowa dyscyplina, którą wszyscy uwielbiamy