Ciężkie czasy dla lekkoatletów

Poleć nas na:

Ciężkie czasy dla lekkoatletów, korona wirus  a ćwiczenie w domu.

Polscy sportowcy są bardzo dobrzy w sportach lekkoatletycznych, zdobywają medale na igrzyskach, niestety te sporty nie są tak popularne jak futbol, przez co atleci napotykają sporo problemów na swojej

drodze, głównym problemem jest brak miejsc w których mogą trenować, sale gimnastyczne przystosowane do trenowania w zasadzie nie istnieją, świat zna wiele historii złotych medalistów którzy musieli trenować w piwnicy, albo starych obskurnych salkach gdzie niszczeje parkiet i brakuje sprzętu.

Drugi problem to fakt że w sporcie pieniądze to głównie sponsorzy i reklamy, jednak firmy współpracują jedynie ze sportowcami którzy są bardziej znani, bo niestety tak działa marketing. Jak widać nie jest lekko, wiele wyjazdów na zawody oraz obozy treningowe sportowcy sami muszą odkładać pieniądze, jest to niewyobrażalne biorąc pod uwagę ile zarabiają na przykład średniej klasy piłkarze.

Ostatnio była afera w kwestii nowej umowy i wypłaty trenera reprezentantów w biegach krótkich którzy zdobywali najwyższe noty na zawodach.